Skategoryzowany | Home System

Tags : , , ,

Jak konwertować sygnał sieci światłowodowej POF?

Opublikowano 17 listopada 2011

Aby zapewnić użytkownikowi końcowemu możliwość korzystania z sieci FTTD (ang. Fiber To The Desk), czyli sieci światłowodowej rozprowadzonej po mieszkaniu abonenta, najlepiej użyć rozwiązania ULTIMODE Home System. Prosta sieć domowa może być w pełni zarządzana i re-konfigurowana przez odbiorcę usług, dzięki wykorzystaniu polimerowych światłowodów i urządzeń ze złączami OptoLock.Aby zapewnić ciągłość linii światłowodowej od centrali do komputera abonenta należy przekonwertować sygnał przesyłany po światłowodzie szklanym w budynku na sygnał przesyłany w domowej sieci polimerowej POF. W tym celu wykorzystywane są media konwertery ULTIMODE POF-105SFP L6221. Urządzenia instaluje się na styku dwóch sieci światłowodowych w mieszkaniu abonenta, skąd, po podłączeniu switcha ULTIMODE POF-8S L6108, rozprowadza się światłowodową sieć domową z wykorzystaniem urządzeń ULTIMODE Home System.

Punkt styku dwóch sieci światłowodowych
Media konwerter ULTIMODE POF-105SFP L6221 to urządzenie pozwalające na konwersję sygnału przesyłanego w sieci światłowodowej szklanej do sieci światłowodowej polimerowej POF 100 Mb/s. Media konwerter wyposażony jest w slot SFP w pełni kompatybilny ze standardami IEEE 802.3u 100Base-FX. Slot SFP daje możliwość współpracy z wielomodowymi oraz jednomodowymi światłowodami, w zależności od wybranego modułu SFP. Parametry transmisji optycznej są uwarunkowane zastosowanym modułem SFP.

Komentarze zamknięte

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III

O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-SklepREJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.