Skategoryzowany | Kable, Poradniki, Złącza

Tags : , , , ,

Jak zakończyć tor światłowodowy

Opublikowano 26 stycznia 2012

Podczas montażu linii światłowodowej istotną sprawą jest wykonanie i odpowiednie zabezpieczenie spawów termicznych bądź mechanicznych.
W celu poprawnego zabezpieczenia punktów przyłączeniowych w torze światłowodowym wykorzystywane są przełącznice oraz puszki abonenckie z rodziny ULTIMODE. Takie rozwiązanie pozwala na unieruchomienie i zabezpieczenie spawów światłowodowych przed uszkodzeniami lub niepowołanym dostępem. Umożliwia także zgromadzenie zapasu włókna światłowodowego oraz montaż dowolnych typów gniazd optycznych. W przyszłości ułatwi znacznie konserwację punktów przyłączeniowych.
Poniższy schemat przedstawia akcesoria niezbędne do zestawienia transmisji punkt – punkt z wykorzystaniem jednego włókna światłowodowego.
Włókno światłowodowe za pomocą mechanicznego spawu ULTIMODE FAST-MS1 L5550 należy połączyć z pigtailem zakończonym wybranym złączem optycznym. Całość należy ostrożnie umieścić na tacy puszki abonenckiej ULTIMODE TB-02H L5302 w przeznaczonym do tego miejscu. Wybrany adapter optycznymontuje się w puszce i za pomocą patchcordu podłącza do aktywnego urządzenia nadawczo-odbiorczego. Na schemacie jest to switch inteligentny TP-LINK TL-SL2210WEB N29949 z modułem ULTIMODE SFP-203/5G SC L1416.

Komentarze zamknięte

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III

O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-SklepREJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.