Skategoryzowany | Home System, Poradniki

Tags : , , ,

Jak bezpiecznie przyłączyć się do Internetu od sąsiada?

Opublikowano 08 maja 2012

Budynki dzieli odległość 15 metrów. Pięć lat temu na przeciągniętym drucie stalowym podwieszono skrętkę UTP. Połączenie działało poprawnie. Utrapieniem dla użytkowników była jednak konieczność odłączania skrętki od komputerów podczas burz. Gdy tego nie robiono minimum raz w roku switch lub karta sieciowa ulegała uszkodzeniu.
Z tego powodu zdecydowano się na zmianę medium transmisyjnego: wybrano Ultimode Home System. Oba budynki połączono polimerowym kablem światłowodowym ULTIMODE POF-22D L6521 w płaszczu Polietylenowym (PE) i wykorzystano media konwertery ULTIMODE POF-100MC L6213. Uzyskane w ten sposób połączenie było w 100% niewrażliwe na wyładowania atmosferyczne i zapewniło przepustowość 100Mb/s.

Schemat połączenia opartego na polimerowym torze transmisyjnym POF
Ultimode Home System jest rozwiązaniem dla sieci abonenckich, domowych i biurowych opartych o światłowody polimerowe POF (ang. Polymer Optical Fiber). Kompleksowa oferta urządzeń w tym systemie pozwala na zapewnienie usług takich jak: szerokopasmowy Internet, Video Streaming, VOD, wideo konferencje. Rozwiązanie oparte o światłowody plastikowe jest dużo bardziej elastyczne, może być z powodzeniem instalowane i rekonfigurowane przez użytkownika końcowego.

Komentarze zamknięte

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III

O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-SklepREJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.