Skategoryzowany | Poradniki

Jak wykonać szybką sieć LAN opartą na światłowodach?

Opublikowano 25 lutego 2013

Instalator otrzymał zadanie wykonania prostej sieci LAN opartej na infrastrukturze światłowodowej w dwóch niezależnych obiektach firmy. W jednym sieć budowana była od podstaw, w drugim sieć światłowodów została dołożona do już istniejącej infrastruktury miedzianej. Ponieważ w takim wypadku najlepszym rozwiązaniem było stworzenie sieci aktywnej, wykorzystano switche z modułami SFP oraz media konwertery.


Schemat instalacji z wykorzystaniem switcha TP-Link z wymiennymi modułami SFP
Dla nowo budowanej sieci zdecydowano się na wykorzystanie switcha TP-LINK TL-SG3424 N29957 z czterema portami SFP. Zastosowane zostały gigabitowe moduły SFP ULTIMODE SFP-023G L1405, które pracują z media konwerterami M-023G L10025. Główne linki optyczne wykorzystują przygotowane na zamówienie patchcordy Ultimode L7370 – w tym przypadku kilkuset metrowe wielomodowe kable LC – SC typu duplex.Schemat instalacji światłowodowej wykorzystującej media konwertery do transmisji punkt-punkt

W drugiej lokalizacji, gdzie istniała już sieć LAN, zdecydowano się na wykorzystanie media konwerterów. W szafie RACK w serwerowni zainstalowano panel L5215, w którym umieszczono urządzenia M-207G L11525 A, a po stronie odbiorczej L11525 B. Dla nowo powstałych połączeń zamówiono światłowód jednomodowy SC – SC L7370.

Komentarze zamknięte

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III

O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-SklepREJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.