Skategoryzowany | Kable, Nowości

Włókna światłowodowe OM3.

Opublikowano 02 października 2013

Pomimo tego, że światłowody jednomodowe są tańsze od wielomodowych, cena urządzeń wielomodowych powoduje, że są cały czas bardzo popularne. Tworzone są nowe standardy włókien wielomodowych OMx. Obecnie najnowsza wersja OM3 wypiera starszą OM2.

Patchcord wielomodowy ULTIMODE PC-311D 2xSC-2xSC, duplex OM3 1,5m Patchcord wielomodowy ULTIMODE PC-355D 2xLC-2xLC, duplex OM3 1,5m Patchcord wielomodowy ULTIMODE PC-315D 2xSC-2xLC, duplex OM3 1,5m
Pigtail wielomodowy ULTIMODE PG-31S, 1xSC, OM3 1m Pigtail wielomodowy ULTIMODE PG-35S, 1xLC, OM3 1m
L3531 L3535

Patchcordy i pigtaile OM3 cechuje charakterystyczny lazurowy kolor

Włókna OM3 50/125 zapewniają poprawną pracę w I i II oknie transmisyjnym (850 i 1310 nm). Tłumienie sygnału nie przekracza 3,5 dB/km w I oknie transmisyjnym oraz 1,5 dB/km w II oknie transmisyjnym. Standard OM3 zapewnia większą przepustowość w stosunku do swoich poprzedników. Transmisja z prędkością 10 Gb/s możliwa jest na dystansie do 550 m. Na 150 metrach uzyskano przepływność 40 Gb/s, a nawet 100 Gb/s (standardy OM1 i OM2 nie umożliwiają tak szybkich transmisji).

Porównanie standardów włókien wielomodowych pod względem możliwości transmisyjnych (prędkość i zasięg transmisji) przedstawia poniższa tabela.

Standard / prędkość transmisji 100 M 1 G 10 G 40 G 100 G
OM1 2000 m 275 m 33 m - -
OM2 2000 m 550 m 82 m - -
OM3 2000 m 550 m 300 m 150 m 150 m

Komentarze zamknięte

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III





O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-Sklep



REJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.