Skategoryzowany | Building System

Wideo konwertery w monitoringu osiedla.

Opublikowano 12 lutego 2014

Inwestor wykonał sieć monitoringu na nowo wybudowanym, zamkniętym osiedlu. Kamery rozmieszczone zostały na fasadach budynków oraz słupach oświetleniowych. Po kalkulacji kosztów i oszacowaniu możliwości prowadzenia przewodów okazało się, że opłacalnym będzie wykorzystanie światłowodów do transmisji wizji do centrum ochrony. Zasilanie poprowadzone zostało ze źródeł lokalnych.


Schemat instalacji – wideo konwertery i przewody światłowodowe ULTIMODE

Analogowe kamery kompaktowe i szybkoobrotowe podłączone zostały do wideo konwerterów jedno- i czterokanałowych. Mimo stosunkowo niewielkich odległości, użyto światłowodów jednomodowych, uniwersalnych. Do transmisji wizji użyto jednego włókna na parę nadajnik – odbiornik. Pozostałe światłowody będą mogły w przyszłości posłużyć, jako magistrale do transmisji danych (np. szybki Internet lub IPTV) do każdego z budynków.

Zaletą rozwiązania opartego o światłowody jest niski koszt okablowania i trwałość instalacji. Brak problemów z zakłóceniami, które mogą pojawić się, gdy miedziane przewody znajdują się blisko instalacji wysokiego napięcia. Światłowody są też bardziej niezawodne od transmisji radiowej, która wymaga wzajemnej widoczności anten. Problem ten często jest pomijany i wraca dopiero po kilku latach, gdy na osiedlu pojawiają się drzewa.

Komentarze zamknięte

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III

O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-SklepREJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.