Skategoryzowany | Kable, Nowości

Osłony odgałęźne dla kabla łatwego dostępu

Opublikowano 05 marca 2014

Kabel łatwego dostępu jest rozwiązaniem, które w sposób szczególny ułatwia dystrybucję włókien światłowodowych w obiekcie wielokondygnacyjnym, takim jak biurowiec, czy budynek zamieszkania wielorodzinnego.

Dzięki swojej unikatowej konstrukcji pozwala na szybki dostęp do włókien oraz ich wyprowadzenie na długości do 30 m od pionu. Oprócz oszczędności miejsca w szachcie kablowym, zastosowanie kabla łatwego dostępu skraca zdecydowanie czas instalacji w stosunku do instalacji konwencjonalnych, tzn. bazujących na topologii gwiazdy i połączeniu osobnym światłowodem gniazda końcowego z serwerownią lub pomieszczeniem teletechnicznym.

Osłona odgałęźna kabla łatwego dostępu 1:4
Osłona odgałęźna kabla łatwego dostępu 1:6
Osłona VC-CPC dla kabla szybkiego dostępu
Osłona odgałęźna kabla łatwego dostępu 1:4
L5351
Osłona odgałęźna kabla łatwego dostępu 1:6
L5352
Osłona VC-CPC dla kabla szybkiego dostępu
L5350

 

Elementami koniecznymi w instalacjach bazujących na kablu łatwego dostępu są osłony odgałęźne. Stanowią one zabezpieczenie dla odcinka kabla, w którym wycięte zostało okno w powłoce. Ochraniają one wyprowadzone włókna i utrzymują je w odpowiedniej pozycji, zabezpieczając przed zagięciem. Wreszcie stanowią także element mocowania całego kabla do konstrukcji budynku.

Osłony odgałęźne przystosowane są do pracy z tubą abonencką VC-TUB L7211. W ofercie firmy DIPOL znajdują się dwa modele pozwalające na odgałęzienie 4 oraz 6 torów. Dostępny jest również model pozwalający na ochronę wyciętego okna kontrolnego, gdy nie wyprowadzone zostały żadne włókna.

Komentarze zamknięte

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III

O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-SklepREJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.