Skategoryzowany | Home System

Zakończenie budynkowych instalacji teletechnicznych w mieszkaniu

Opublikowano 23 stycznia 2015

Niezależnie od obowiązujących w danym kraju przepisów, zakończenie instalacji teletechnicznych w zlokalizowanej w pobliżu drzwi wejściowych skrzynce jest dobrą praktyką. Uniwersalność skrzynek pozwala na ich wykorzystanie niezależnie od ilości i rodzaju instalacji w budynku oraz zastosowanego w nim okablowania.

Podtynkowa skrzynka OMT-35 R96025 z powodzeniem pełnić może rolę punktu dystrybucji mediów zarówno w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych. Umożliwia zakończenie okablowania miedzianego (skrętka komputerowa, telewizyjny przewód koncentryczny) oraz światłowodowego – w różnych konfiguracjach. Skrzynka podzielona jest na 3 części: mniejszą, przeznaczoną na wykonanie zapasu okablowania, większą, w której możliwe jest umieszczenie instalacyjnych elementów pasywnych (np. rozgałęźników) lub aktywnych (np. modemu sieci kablowej, wzmacniacza sygnału telewizyjnego, itp.). Ostatnia część to panel, na którym wykonywane jest zakończenie oraz ewentualne przełączanie okablowania.

Panel wyposażony jest w uniwersalne otwory Keystone, możliwe jest więc stosowanie uniwersalnych złączy tego typu oraz skorzystanie z dedykowanych adapterów F-F i światłowodowych.

r96025++++++
Przykład realizacji zakończenia okablowania różnego typu w skrzynce OMT-35 R96025

Komentarze zamknięte

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III

O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-SklepREJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.