Skategoryzowany | CATV/SMATV

Tags : , ,

Osiedlowy system monitoringu IP

Opublikowano 02 września 2015

Rosnąca popularność systemów CCTV opierających się na urządzeniach IP, połączona z ograniczeniami dystansu transmisji, jakie niesie ze sobą standard Ethernet oraz skrętka komputerowa (konieczność lokowania urządzenia aktywnego co 100 m) powodują, że instalatorzy coraz częściej sięgać muszą po rozwiązania bazujące na transmisji światłowodowej.

Dobierając sprzęt do tego typu instalacji warto spojrzeć na system kompleksowo i w miarę możliwości ograniczyć liczbę wykorzystywanych urządzeń. Na przykład: funkcję media konwertera, switcha oraz zasilacza dla kamer IP pełnić może odpowiednio skonfigurowany switch PoE wyposażony w sloty SFP na moduły światłowodowe. Dobierając wkładki do switcha warto upewnić się, że oba elementy będą ze sobą kompatybilne. Część producentów przełączników blokuje programowo możliwość stosowania wkładek firm trzecich.

b0048
Schemat systemu monitoringu IP z infrastrukturą miedziano-światłowodową.
Na zaprezentowanym powyżej schemacie 12 kamer IP Sunell SN-IPR54/14APDN K1685 podłączonych zostało do 3 przełączników Ultipower N29983 umożliwiających zasilanie kamer z wykorzystaniem techniki PoE, jak również transmisję światłowodową z serwerownią. Do przesyłu sygnału światłowodem wykorzystano gigabitowe wkładki SFP Ultimode L1415, pracujące na dwóch włóknach. Rejestracja obrazu odbywa się na rejestratorach Hikvision DS-7608NI-E2/A K22081. Warto nadmienić, iż dzięki współpracy dwóch wiodących producentów CCTV: Sunell oraz Hikvision, urządzenia obu firm są ze sobą w pełni kompatybilne.

Komentarze zamknięte

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III

O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-SklepREJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.