Skategoryzowany | Złącza

Praca z włóknami światłowodowymi – czystość przede wszystkim

Opublikowano 13 grudnia 2015

Przy realizacji połączeń światłowodowych – zarówno spawanych, jak i patchcordowych, niezwykle istotna jest dbałość o czystość zakończeń.

Mowa tu o poddawanych zgrzewaniu w spawarce światłowodowej włóknach, ferrulach pigtaili oraz patchcordów, jak również wnętrzach gniazd adapterów światłowodowych. Zaniedbanie tej kwestii może znacząco wpłynąć na jakość wykonanych połączeń oraz ich parametry.

Chusteczki bezpyłowe Kim-Wipes
Środek do czyszczenia włókien światłowodowych IPA
Chusteczki nasączone alkoholem Alko-Pad [100 szt.]
Chusteczki bezpyłowe
L5913
Alkohol IPA
L5915
Chusteczki Alko-Pad
L5920

Decydując się na zakup akcesoriów przeznaczonych do czyszczenia włókien przed spawaniem, instalator wybrać może wariant tańszy, obejmujący każdorazowe nasączanie chusteczek bezpyłowych alkoholem lub wariant droższy, ale szybszy i wygodniejszy – skorzystanie z fabrycznie nasączonych chusteczek. Wariant drugi eliminuje problemy związane ze stosowaniem zbyt dużej lub zbyt małej ilości alkoholu, jak również pozwala zachować większy porządek na stanowisku pracy.

Komentarze zamknięte

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III

O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-SklepREJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.