Węzeł optyczny nowej generacji w instalacji RTV

Opublikowano 20 kwietnia 2016

Węzeł optyczny jest urządzeniem przeznaczonym do zamiany sygnału optycznego na elektryczny, umożliwiającym transmisję sygnałów w kierunku dosyłowym (do abonenta), jak i zwrotnym (od abonenta do sieci, wykorzystywany przy realizacji szerokopasmowego dostępu do Internetu). Na wybór odpowiedniego odbiornika optycznego rzutują takie parametry jak:

  • czułość na wejściu (od strony optycznej) – im wyższa tym łatwiejszy projekt i realizacja sieci; odbiorniki cechujące się zwiększoną czułością (akceptujące niższe poziomy sygnału) pozwalają na realizację dłuższych tras kablowych i/lub większych podziałów sieci przy niezmiennej mocy nadajnika
  • maksymalny poziom na wyjściu (od strony elektrycznej) – wpływa bezpośrednio na wielkość instalacji miedzianej nie wymagającej stosowania dodatkowych wzmacniaczy telewizyjnych; urządzenia o poziomie równym 80 dBμV pozwalają na podział sygnału na kilkanaście torów sygnałowych.

Firma DIPOL wprowadziła do sprzedaży węzeł optyczny FTTH OD-006 TERRA R81762. Urządzenie charakteryzuje się dużą czułością mieszczącą się w granicach -6…0 dBm. Maksymalny poziom wyjściowy wynoszący 80 dBµV daje możliwość podziału sygnału cyfrowego przy pomocy pasywnych rozgałęźników/odgałęźników na kilkadziesiąt odbiorników bez montowania dodatkowego wzmacniacza.

 

r81762++++

Węzeł optyczny FTTH OD-006 TERRA

Komentarze zamknięte

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III

O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-SklepREJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.