Skategoryzowany | Building System

Światłowodowa instalacja multiswitchowa RTV/SAT TERRA

Opublikowano 18 maja 2016

Multiswichowe instalacje optyczne pozwalają na odbiór i dystrybucję cyfrowych sygnałów naziemnych DVB-T, radiowych DAB oraz satelitarnych SAT przy zastosowaniu techniki światłowodowej.

Główną zaletą instalacji opartej na światłowodzie jest możliwość transmisji sygnałów na zdecydowanie większe odległości, niż w przypadku, gdy sygnał dystrybuowany jest kablami koncentrycznymi. Oprócz korzyści wynikającej z większego zasięgu, zyskujemy również łatwość wykonania instalacji. W miejscu typowej pięcio- lub dziewięciokablowej magistrali multiswitchowej umieszczony zostaje jeden kabel światłowodowy. Oznacza to, że instalacje tego typu łatwiej wykonać w istniejących już obiektach wyposażonych w wąskie szachty kablowe lub pozbawione takich szachtów. Tego typu technologia charakteryzuje się niskim tłumieniem, małymi zakłóceniami. Światłowodowa instalacja multiswitchowa RTV/SAT TERRA jest uniwersalna i można w niej zamontować urządzenia końcowe (multiswitche) dowolnego producenta.


W skład zestawu wchodzą:

Nadajnik optyczny OT501W 1x6 dBm SAT/DVB-T TERRA
Nadajnik optyczny OT501W A9872 umożliwia podpięcie
klasycznego konwertera QUATRO
i sygnału z anteny telewizji naziemnej DVB-T

Odbiornik optyczny OR501W QUATRO z DVB-T TERRA Odbiornik optyczny OR501MW QUAD z DVB-T TERRA
Odbiornik optyczny OR501W
A9877 QUATRO z DVB-T
Odbiornik optyczny OR501MW
A9875 QUAD z DVB-T

 

Możliwość podłączenia tradycyjnego konwertera typu quatro do nadajnika optycznego OT501W A9872 z punktu widzenia instalatora jest jedną z największych zalet systemu TERRA. Oznacza bowiem, że antenę ustawić można wykorzystując tradycyjny miernik satelitarny. Konkurencyjne systemy wykorzystują konwertery LNB z wyjściem optycznym lub 50-Omowym złączem typu N. W obu przypadkach praktyka instalatorska polega na ustawianiu anteny na zwykłym konwerterze typu single, a następnie zamianie konwertera na dedykowany. Pomijając większy nakład pracy, zmiany tego typu zawsze wiążą się z ryzykiem przesunięcia czaszy lub innego ustawienia dedykowanego konwertera.

Zastosowanie konwertera quatro może okazać się zbawienne również w przypadku wystąpienia awarii w sieci. W tej sytuacji instalator ma możliwość zweryfikowania problemów już przy samej czaszy. W przypadku innych systemów możliwość pomiaru standardowym miernikiem pojawia się dopiero na wyjściu odbiornika optycznego. Oznacza to, że sygnał mierzony jest za czaszą, konwerterem (50 Ohm), nadajnikiem optycznym, kablem światłowodowym oraz wspomnianym odbiornikiem. Fakt braku sygnału w tym miejscu oznaczać może problem z każdym z tych elementów.

Komentarze zamknięte

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III

O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-SklepREJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.