LAN między budynkami – odległość 200 m

Opublikowano 04 stycznia 2017

Najlepszym sposobem na połączenie sieci lokalnych w dwóch budynkach oddalonych od siebie o 200 m jest zastosowanie kabla światłowodowego. Wykorzystanie skrętki komputerowej na tym dystansie jest niezgodne z obowiązującymi standardami oraz może zaowocować znaczącym obniżeniem przepustowości tak zbudowanego łącza.

W sytuacji, gdy w budynkach zainstalowane są już switche i nie są one wyposażone w gniazda SFP, najlepszym i uniwersalnym rozwiązaniem pozostanie wykorzystanie media konwerterów światłowodowych, które za pomocą patchcordu UTP podłączyć należy do jednego z portów switcha (po jednym po każdej ze stron połączenia). Media konwerter dokonuje zmiany sygnały elektrycznego na optyczny oraz odwrotnie. Podczas doboru media konwertera wziąć pod uwagę należy następujące parametry:

  • prędkość połączenia – dostępne są modele 100 Mbit/s oraz 1000 Mbit/s,
  • modowość – dostępne są modele pracujące z włóknami jednomodowymi oraz wielomodowymi,
  • dystans transmisji – dostępne są modele umożliwiające przesył danych na 550 m, 2000 m, 15 km oraz 20 km,
  • technikę transmisji – dostępne są modele wykorzystujące przy transmisji dwa włókna oraz jedno włókno (WDM).
Switch Gigabit TP-LINK TL-SG1016D 10/100/1000 Mb/s Switch Gigabit TP-LINK TL-SG1016D 10/100/1000 Mb/s  Patchcord UTP 1m kat.5e niebieski  Patchcord UTP 1m kat.5e niebieski Media konwerter TP-LINK MC200CM - 1000 Mb/s, wielomodowy, SC, do 550 m Media konwerter TP-LINK MC200CM - 1000 Mb/s, wielomodowy, SC, do 550 m Puszka abonencka ULTIMODE TB-04B (IP65, max 4 spawy, 2 adaptery typu SC simplex, uszczelnienie, tacka, 2 dławiki klucz) Puszka abonencka ULTIMODE TB-04B (IP65, max 4 spawy, 2 adaptery typu SC simplex, uszczelnienie, tacka, 2 dławiki klucz) Patchcord wielomodowy ULTIMODE PC-019S, SC-SC, simplex, OM2 1,5m Patchcord wielomodowy ULTIMODE PC-019S, SC-SC, simplex, OM2 1,5m Pigtail wielomodowy ULTIMODE PG-21S, 1xSC, OM2 1m Adapter wielomodowy ULTIMODE A-011S, SC-SC, simplex Kabel światłowodowy uniwersalny ULTIMODE UNI-8MM-A (8 włókien OM2) Pigtail wielomodowy ULTIMODE PG-21S, 1xSC, OM2 1m Adapter wielomodowy ULTIMODE A-011S, SC-SC, simplex

Przykładowy dobór elementów do realizacji połączenia światłowodowego na odcinku 200 m
Oferta media konwerterów

Komentarze zamknięte

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III





O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-Sklep



REJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.