Kategoria | Artykuły

Switche sieciowe a moduły SFP

Opublikowano 25 stycznia 2017

Dobór odpowiedniego modułu SFP do danego modelu switcha warunkuje poprawność działania instalacji. Dokonując zakupu pary urządzeń należy zwrócić szczególną uwagę na typ portu SFP w przełączniku. Może on akceptować urządzenia pracujące wyłącznie w trybie 1000 Mbit/s lub 10/100/1000 Mbit/s. W pierwszym przypadku nie jest możliwe zastosowanie tańszych modułów 100 Mbit/s. Poniższa tabela ułatwia weryfikację kompatybilności […]

Tags: , ,

Diagnostyka połączenia światłowodowego

Opublikowano 19 grudnia 2015

Początkujący w dziedzinie techniki światłowodowej instalatorzy często zwlekają z zakupem urządzeń pozwalających na pełny i profesjonalny pomiar realizowanych połączeń. Tymczasem stabilne źródło światła oraz miernik mocy optycznej to zestaw, który w większości sytuacji pomoże udzielić odpowiedzi na pytanie „dlaczego nie działa?”. Miernik mocy optycznej GRANDWAY FHP1B02 L5821 Źródło światła 1310nm/1550nm GRANDWAY FHS1D02 L5825 Urządzenia te […]

Tags: , ,

EasySplicer – kalibracja pozycji włókien

Opublikowano 03 grudnia 2015

W zestawie ze spawarką EasySplicer L5810 znaleźć można dedykowany nóż do cięcia włókien światłowodowych. Zaleca się korzystanie z tego noża ze względu na konstrukcję dostosowaną do uchwytów będących na wyposażeniu spawarki. Nóż do cięcia włókien oraz stripper do włókien 250 μm wchodzą w skład kompletu spawarki światłowodowej EasySplicer L5810 Zdarzyć się jednak może, że instalator […]

Tags: , , ,

Instalacja światłowodowa w budynku zgodna z rozporządzeniem

Opublikowano 28 sierpnia 2015

W dniu 6 listopada 2012 roku Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej podpisał nowelizację rozporządzenia w sprawie warunków technicznych, jaki powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Rozporządzenie opublikowane zostało w Dzienniku Ustaw w dniu 22 listopada 2012 r., Poz 1289 i weszło w życie w 3 miesiące po tej dacie, tj. 23 lutego 2013 r. […]

Tags: , ,

IEEE wspiera rozwój EPON.

Opublikowano 26 listopada 2014

Organizacja IEEE (ang. Institute of Electrical and Electronics Engineers) zajmująca się m.in. standaryzacją konstrukcji, pomiarów oraz reguł określających współpracę urządzeń elektronicznych, w tym standardów dla urządzeń i formatów komputerowych, ogłosiła wdrożenie trzech nowych procedur dla standardu IEEE 1904.1 (SIEPON – ang. Standard for Service Interoperability in Ethernet Passive Optical Networks) obejmujących testy zgodności urządzeń wykorzystywanych […]

Najnowszy film

Kurs – Instalacje światłowodowe część I

Kurs – Instalacje światłowodowe część II

Kurs – Instalacja światłowodowe część III





O nas

ZAOPATRUJEMY PROFESJONALISTÓW
Jesteśmy europejskim dystrybutorem CCTV, WLAN, TV-SAT. Oferujemy ponad 1400 towarów z pełnym wsparciem technicznym.

e-Sklep



REJESTRACJA
Prosimy o rejestrację celem uzyskania dostępu do cen hurtowych. Ceny hurtowe są oferowane dla firm instalatorskich i handlowych w branży TV SAT, WLAN, CCTV.